Plan dnia

Przedszkole oferuje opiekę nad dziećmi od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach 6:30 do 18.30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

6:30 – 8:00 Start, powitanie dzieci w przedszkolu. Inspirowanie przez nauczycielkę zabaw i zajęć indywidualnych w małych grupach i zespołach, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy integracyjne.
Twórcza aktywność dzieci. Indywidualne zajęcia i zabawy wspomagające rozwój.

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 9:30 Grupowe zabawy integracyjne.

9:30 – 10:15 Zajęcia dydaktyczne – realizacja programu dydaktyczno-wychowawczego

10:15 – 11:00 Zajęcia dodatkowe

11:00 – 12:30 Zabawy na przedszkolnym placu zabaw, zabawy ruchowe, spacery, wycieczki

12:30 – 13:00 Obiad I danie -zupa

13:00 – 14:30 Odpoczynek poobiedni. odpoczynek na leżakach – słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, czytanek.

14:30 – 15:00 obiad II danie

15:00 – 15:30 Zajęcia dodatkowe

15:30 – 16:00 Podwieczorek I

16:00 – 16:00 Doskonalenie umiejętności zdobytych przez dzieci podczas zajęć dydaktycznych – praca indywidualna. Inspirowanie dzieci do podejmowania samodzielnej działalności. W zależności od pogody zabawy na świeżym powietrzu lub w kącikach kreatywnej zabawy. Zajęcia dodatkowe

16:00 – 16:30 Podwieczorek II

16:30 – 18:00 Zabawy swobodne zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dzieci. Zabawy wspierające rozwój dziecka – indywidualnie lub w małych zespołach.

Pobyt na świeżym powietrzu.

 

Bawimy się

Przedszkolny plac zabaw znajduje się na terenie placówki.

Wyposażony jest w certyfikowane zabawki, zestawy zabawowe, huśtawki oraz piaskownicę do dyspozycji dzieci w godzinach pracy przedszkola. W trosce o bezpieczeństwo dzieci plac jest ogrodzony, zamykany i monitorowany.

Zobacz jak się bawimy

Wypasiona zabawa
Smaczny sen

Leżakujemy

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują snu i w większości po obiedzie chcą przytulić głowę do poduszki.

W Krainie Magii zapewniamy miejsce do odpoczynku lub snu (usypianiu towarzyszy spokojna, relaksacyjna muzyka), ale nie zmuszamy do tego naszych podopiecznych. Nauczyciele wiedzą, że nie wszystkie dzieci to lubią. Dlatego też starają się urozmaicić poobiedni wypoczynek opowiadając dzieciom bajki, czytając ulubione wierszyki, bądź śpiewając kołysanki. Wykorzystujemy ten czas także na indywidualną pracę z dzieckiem.

Jemy

Każde dziecko, aby dobrze się rozwijało i w pełni korzystało z całodziennych zabaw potrzebuje wartościowych posiłków.

Odpowiednio zbilansowany jadłospis, skonstruowany przez dietetyka, zapewnia naszym dzieciom nie tylko przyjemność z jedzenia, ale także energię na cały aktywny dzień.

W czasie pobytu w przedszkolu zapewniamy dzieciom 4 posiłki: śniadanie, obiad – zupa, obiad – II danie i podwieczorek. Celowo rozdzielamy dania obiadowe, by mieć pewność, że dzieci zjedzą całe porcje i by zapewnić im odpowiednią wielkość posiłków oraz odstępy między nimi. Korzystamy z usług caterinku Kasyno. Pod koniec tygodnia informujemy o jadłospisie na kolejny tydzień.

Zobacz co dzisiaj jemy

Pyszne jedzonko